Papuošalų priežiūros gidas

Daugiau nei du dešimtmečius veikiantis PREMIÈRE juvelyrikos namų sukurtas papuošalų priežiūros taisyklių rinkinys padės ne tik išlaikyti estetinį papuošalų grožį, bet ir apsaugoti juos nuo mechaninių pažeidimų. Juvelyrikos namai siūlo laikytis kelių pagrindinių taisyklių, galiojančių visiems papuošalams:

·      Nusiimkite juos eidami miegoti, į sporto klubą, baseiną;
·      Prieš maudynes jūroje, ežere ar upėje, papuošalus taip pat verčiau nusiimkite. Šaltas vanduo sumažina pirštų dydį, todėl galite pamesti žiedus. Jūros bangos gali nepastebimai nuplauti grandinėles, auskarus;
·      Nenešiokite juvelyrinių dirbinių tvarkydami namus ar dirbdami lauko darbus: chemikalai, grubi žemė ar darbo įrankiai gali nepataisomai pažeisti gaminių ar akmenų paviršių;
·      Kūno losjonus, kremus nuo saulės naudokite nusiėmę papuošalus, nes kūno priežiūros priemonės gali likti ant juvelyrinių dirbinių, juos aptraukti neskaidria plėvele, tuomet papuošalai praras blizgesį, atrodys lyg nunešioti.
·      Jei visgi prisikaupė nešvarumų į sunkiai pasiekiamas juvelyrinių dirbinių ertmes ar po akmenimis, jokiu būdų nevalykite jų kietomis ir / ar smailiomis priemonėmis, tokiu atveju verčiau juos pristatykite į profesionalias dirbtuves.
·      Papuošalus laikykite atskirose juvelyrinėse dėžutėse, maišeliuose ar didesnėje juvelyrinėje dėžėje, turinčioje atskirus skyrius. Svarbu, kad saugomi gaminiai nesiliestų tarpusavyje – taip juos apsaugosite nuo subraižymo, spalvų pokyčių dėl tarpusavio reakcijų.
·      Papuošalams spindesį namie sugrąžinsite tokiu būdu: drungname vandenyje ištirpinkite truputį neutralaus muilo, suvilgykite minkštą dantų šepetėlį ir juo švelniai nuvalykite gaminius. Stipresnį efektą pasieksite, jei po to papuošalą nublizginsite specialia poliruojančia servetėle.

 

Bižuteriją saugokite nuo drėgmės
 
Bižuterija neretai būna įspūdingesnė ir už aukštąją juvelyriką. Tačiau bižuteriniai papuošalai greičiau nusidėvi, lengviau braižosi. Bižuterijai labiausiai kenkia vanduo, ypač jei jis yra su chloru ar druska.

Bižuterinius papuošalus būtinai nusiimkite prieš vasaros maudynes ežere, jūroje, upėje ar baseine, taip lengviau išsaugosite jų spalvą ir spindesį. Bižuteriją nusiimkite ir prieš maudydamiesi duše ar vonioje. Nelaikykite papuošalų vonios kambaryje. Ir, žinoma, saugokite juos nuo bet kokių mechaninių pažeidimų, nes papuošalai ne iš tauriųjų metalų yra neremontuojami.

Sidabriniai papuošalai juoduoja natūraliai
 
Ne paslaptis, kad sidabras ilgainiui gali oksiduoti (juoduoti) – toks jo charakteris. Sidabro papuošalai vasaros metu tampa dar labiau pažeidžiami: prakaitas, chloras ir drėgmė verčia sidabrą juoduoti. Kūno priežiūros priemonės, tarp jų ir apsauginis kremas nuo saulės bei kvepalai, taip pat oksiduoja sidabrą. Jis gali patamsėti net jei yra laikomas su auksiniais papuošalais ar ilgai užsiguli stalčiuje.

Prieš sportuodami nusiimkite sidabrinius papuošalus. Taip pat būtinai nusiimkite juos prieš vasaros maudynes, ypač jūroje ar baseine. Sidabro dirbinių taip pat nelaikykite vonios kambaryje.

Šiandien dalis papuošalų yra sidabruojami bei padengiami rodžiu, taip jie būna apsaugojami nuo oksidacijos ir greito nusidėvėjimo. Taip pat vietose, kur pardavinėjami rankų darbo papuošalai, galite rasti jau iš karto oksiduotų meniškų papuošalų, kurių tokia išvaizda sukuriama specialiai ir laikoma pranašumu. Tokių papuošalų jau nevalykite specialiomis cheminėmis priemonėmis.

Prižiūrėkite ir auksinius bei platininius papuošalus
 
Juvelyriniai dirbiniai iš platinos yra atspariausi įbrėžimams, todėl jie turi pranašumą prieš kitus papuošalus. Tačiau platininiai papuošalai, ypač nemasyvūs, gali prarasti formą, lankstytis nešant sunkius daiktus, suspaudžiant tarpduryje ir pan. Saugokite tokius papuošalus nuo mechaninių pažeidimų.

Auksas – taurusis metalas, kuris pasižymi taip pat dideliu atsparumu laiko ir išorės poveikiui, bet aukso gaminių paviršius yra gana minkštas, ypač jei auksas yra aukštesnės prabos, tad saugokite juos nuo braižymo.

Galite iš karto rinktis grublėto, pašiaušto paviršiaus žiedus – atrodys originaliai ir nereikės tiek daug priežiūros.

Vienas seniausių, sudėtingiausių ir originaliausių aukso dekoravimo sprendimų yra juvelyrinio aukso emalio panaudojimas: jis skoningai padengia aukso gaminio paviršių, o emalis yra atsparus braižymuisi bei ilgainiui nepraranda spalvos.

Dažniausiai į šiuos brangiuosius metalus yra inkrustuojami ir įvairūs brangakmeniai. Būtų gerai, jeigu tokius savo papuošalus kasmet profesionaliai nuvalytumėte ir atnaujintumėte, tik jokiu būdų nevalykite aštriomis priemonėmis kastos, laikančios akmenis – galite išjudinti juos, o vėliau pamesti.

Deimantų priežiūra taip pat svarbu
    
Deimantai yra išskirtinai tvirti, atsilaiko įbrėžimams bei išlaiko spindėjimą ilgą laiką. Bet jie nėra nesunaikinami. Briliantai gali būti perskelti staigiu smūgiu, gali atsileisti ar būti pamesti dėl susilpnėjusio įtvirtinimo, taip pat gali būti pažeisti dėl kontakto su kitais deimantais. Nešiokite deimantus atsargiai. Laikykite juos paminkštintose dėžutėse ar švelniuose maišeliuose, atskirtus nuo kitų juvelyrinių dirbinių. Valykite juvelyrinius dirbinius audiniu, neturinčiu pūkelių, ar šiltu vandeniu, muilu ir švelniu dantų šepetėliu. Taip pat galima trumpai deimantą panardinti į specialų valymo tirpalą. Kad Jūsų papuošalai ilgai išliktų gražūs, deimantinius juvelyrinius dirbinius periodiškai nuneškite juvelyrui, kad jis galėtų deimantą nuvalyti, patikrinti akmens įstatymo kokybę dirbinyje.

Bent kartą per 2 - 3 metus, priklausomai nuo nešiojimo intensyvumo, juvelyrinius gaminius derėtų nunešti profesionaliam juvelyrui – jis juos atnaujins ir sutvarkys. Taip papuošalai atrodys visada nauji, žėrintys ir gyvybingi. PASTABA: dirbinių priežiūros paslaugas stenkitės atlikti toje vietoje, kur įsigyjate juos, nes tik papuošalus gaminusieji žinos visus svarbius niuansus ir galės nešti atsakomybę už servisą.
 
×